• 60 59:03
    2

Tatran porazil vicemistryně, Bohemka zdolala Židenice. Ostrava zlomila Hanačky

Michaela Mechlová (94) rozhodla úvodní klání s Chodovem | foto: Logisteed Tatran Střešovice

Své první duely odehrála v této sezoně také ČEZ Extraliga a hned na úvod uspěl v atraktivním derby s Chodovem Tatran. Nejvyšší ženská soutěž nabídla o jedno klání méně. Duel Vítkovic s Bulldogs byl pro nepřízeň počasí odložen.

Logisteed Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:4pn (1:0, 1:2, 2:2 – 0:0)

Střešovické florbalistky si v repríze semifinále z posledního ročníku vybudovaly v úvodním dějství vedení. V patnácté minutě je poslala do vedení Lucie Želízková, která v přesilovce dorazila míček do klece. Tatran s výborně chytající Veronikou Novotnou v zádech držel hubené vedení do 38. minuty, kdy srovnala Daniela Frantíková. Hned vzápětí se ale podruhé prosadila Želízková, jejíž rozehrávku z rohu si nešťastně srazila za záda chodovská gólmanka. Hráčky z Jižního Města se ale nakonec dočkaly vyrovnání, a to díky přesnému vinglu Karolíny Lískovcové.

V posledním dějství se Tatran dvakrát dostal po gólech Pavlíny Soukupové do vedení, ale chodovské lvice pokaždé našly odpověď. Poprvé díky Natálii Balkové, podruhé se trefila Frantíková, který poslala střetnutí do prodloužení. Ani to nakonec nerozhodlo, a tak se šlo do nájezdů. Ty se natáhly hned na sedm sérií a rozhodnutí přinesla Michaela Mechlová.

Branky: 15. Želízková, 38. Želízková, 41. Soukupová, 53. Soukupová, rozh. náj. Mechlová - 38. Frantíková, 39. Lískovcová, 51. Balková, 58. Frantíková. Rozhodčí: Čech - Lovacký. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Návštěva: 112. Zásahy brankářů: Novotná 19 - Christianová 16. | MATCH CENTER

BOHEMSCA FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:7 (0:0, 0:4, 2:3)

Úvodní část patřila oběma gólmankám, které za svá záda nepustily ani jeden míček. Hned na startu prostředního dějství se ale prosadila Kristina Hudáková a vedení FBC o jediný gól vydrželo až do závěrečných druhé periody minut. V nich přišla ostravská smršť. Po gólech Paulíny Hudákové, Gabriely Wójcik a Lindy Pudišové si hostující celek vytvořil již čtyřgólový polštář. Naději Olomouce sice hned na začátku druhé části vykřesala dělovka Valentýny Zerzánové, ale Ostravanky dalšími třemi trefami definitivně zlomily odpor Hanaček.

Branky: 44. Zerzánová, 59. Gálová - 21. K. Hudáková, 38. P. Hudáková, 39. Wójcik, 40. Pudišová, 43. K. Hudáková, 52. Bínová, 58. Červenková. Rozhodčí: Brus - Sladký. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0, Návštěva: 253. Zásahy brankářů: Hodulíková 20 - Hrišková 16. | MATCH CENTER | ČT sport

FbŠ Bohemians – K1 Florbal Židenice 8:2 (4:2, 1:0, 3:0)

Židenice měly dobrý vstup do zápasu. V prvním dějství se dostaly dvakrát do vedení zásluhou Viktorie Fuchsové. Klokanky ale pokaždé zareagovaly v posledních minutách si vytvořily již dvougólový náskok. Ten hned zkraje prostřední třetiny navýšila Kristýna Říhová. Góly začaly znovu padat až v poslední desetiminutovce zápasu a klokanky v ní navýšily svůj náskok na konečných 8:2.

Branky:5. Simona Korbelářová, 17. Strnadová, 18. Urbanová, 19. Veselá, 21. Říhová, 52. Veselá, 53. Mrázová, 57. S. Korbelářová - 5. Fuchsová, 15. Fuchsová. Rozhodčí: Kytler - Sidenberg. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Návštěva: 64. Zásahy brankářek: Vlachová 15 - Rubešová 20. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno (odloženo)