Bačová sestřelila Vítkovice dvěma góly! Bohemka roznesla Olomouc

Hrdinka ostravského derby Pavlína Bačová | foto: FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA

Další florbalový víkend otevřela čtveřice extraligových utkání. Třinec na své půdě hostil Židenice, Ostrava zažila vyrovnané městské derby a Liberec doma přivítal Dobrušku. Ve večerním utkání se Bohemka postavila Olomouci.

FBC Intevo Třinec - K1 Florbal Židenice 7:3 (3:1, 1:0, 3:2)

Třinec odstartoval duel na domácí půdě dvěma slepenými góly v páté minutě, které od sebe dělilo 26 vteřin, a necelých šest minut před koncem první třetiny vedl už 3:0. Židenice ještě před úvodní sirénou snížily trefou Viktorie Fuchsové, v prostředním dějství jim ale Třinec znovu utekl do tříbrankového vedení. To si domácí florbalistky sebevědomě hlídaly prakticky až do konce utkání, jejich výhru 7:3 pojistila trefou do prázdné brány Sabina Zoubková. Ta si celkově připsala tři body za dvě branky a asistenci a významně tak Třinci pomohla ke třem bodům do tabulky.

Branky: 5. Šibrová, 5. Zoubková, 14. Klinkovská, 28. Mišúnová, 48. Šibrová, 48. Podsedníková, 60. Zoubková - 18. Fuchsová, 41. Janečková, 55. Králová. Rozhodčí: Adam Tietz - Matěj Vrablík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 138. Zásahy brankářek: Simona Pytlíková 20 - Anna Kratochvílová 19. MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Ostravské derby rozehrály lépe florbalistky domácího celku, které ve 12. minutě poslala do vedení jejich nejproduktivnější hráčka Pavlína Bačová. Ta využila povedené rozehrávky své spoluhráčky a v pozici dvou na jednoho překonala střelou z první vítkovickou brankářku. Na odpověď hostujícího kádru se čekalo až do poloviny základní hrací doby, kdy se prosadila kapitánka rytířek Sára Seevaldová. Asistenci u této branky zapsala bývalá hráčka ostravského FBC Veronika Rybičková. Vítězství však nakonec přece jen padlo na stranu domácích, které spasila již zmiňovaná Pavlína Bačová. Její druhá branka v čase 53:08 se stala tou rozhodující a ostravské derby tak ovládly florbalistky FBC.

Branky: 12. Bačová, 54. Bačová - 29. Seevaldová. Rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 203. Zásahy brankářek: Eliška Drbalová 14 - Nikola Příleská 13. MATCH CENTER

Crazy girls FBC Liberec - FBC KAMAT Dobruška 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Liberec musel na domácí půdě hodně bojovat, nováčka ČEZ Extraligy ale nakonec přece jen zdolal. V první třetině si Crazy Girls vytvořily vedení, Dobruška ale statečně doháněla a po první periodě prohrávala pouze o gól. Vše se rozhodovalo ve třetí části, kdy se hostující celek nadechl k útoku na srovnání gólem na 2:4, následná pátá branka v jeho síti jej ale zlomila. Hattrickem se na vítězství Liberce podílela Markéta Žbánková.

Branky: 2. Žbánková, 18. Žbánková, 26. Cidlinská, 49. Žbánková, 58. Nováková - 10. Poláčková, 51. Peterová, 59. Buchalová. Rozhodčí: Michal Reczai - Tadeáš Sidenberg. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváci: 205. Zásahy brankářek: Aneta Fryčová 13 - Karolína Špačková 34. MATCH CENTER

FbŠ Bohemians - BOHEMSCA FBS Olomouc 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Olomouci se zápas na půdě soupeře vůbec nepovedl a úvodní branku hostující hráčky inkasovaly po pouhých osmnácti vteřinách hry. Do konce první třetiny se skóre ustálilo na kontaktních 2:1 pro Bohemians, domácí ale hře naprosto dominovaly. Na začátku prostředního dějství Olomouc dostala další nepříjemnou branku ihned po návratu ze šaten a po čtyřiceti minutách prohrávala již 1:5. Ani dva góly ve třetí třetině Hanačkám ke srovnání nestačily a Bohemians tak berou tři body za výhru 6:3. Velkou měrou se na tom podílela jejich gólmanka Eliška Svrčková, která předváděla povedené zákroky.

Branky: 1. Urbanová, 3. S. Korbelářová, 21. Urbanová, 29. Jirásková, 38. R. Korbelářová, 54. Bünterová - 6. Cholinská, 53. Cholinská, 58. Hurníková. Rozhodčí: Vladimír Buzický - Lukáš Žofka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 107. Zásahy brankářek: Eliška Svrčková 18 - Klára Hodulíková 13. MATCH CENTER