Ostravské FBC zlobilo mistra, ten však nepodlehl

Souboj ostravského FBC a Tatranu | foto: FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA

V Livesport Superlize se o první říjnové sobotě hrálo na půdě ostravského FBC, kde domácí hostili Tatran.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - ESA logistika Tatran Střešovice 5:8 (2:2, 1:2, 2:4)

Domácí vstoupili do zápasu proti mistrovi skvěle a po čtyřech odehraných minutách se radovali z vedoucího gólu z hole Lukáše Kučery. Tatranu chvíli trvalo než na tento gól odpověděl, v poslední desetiminutovce ale dvojicí branek otočil hru ve svůj prospěch. Ostravskému FBC nepomohla ani srovnávací trefa Lukáše Herblicha, neboť mu zcela utekl úvod druhé třetiny. Do kabin se šlo za kontaktního vedení 4:3 pro Střešovice, které však narostlo dvěma slepenými brankami Jonáše Kreysy a domácí tak museli zabrat. Na přelomu 49. a 50. minuty se sice FBC dotáhlo až na 5:6 ze svého pohledu, závěrečný hřebíček do jeho rakve ale zatloukl Matěj Havlas, který skoro neslezl ze hřiště. Zejména díky němu tak Tatran veze domů tři body.

Branky: 5. Kučera, 16. Herblich, 30. Mikoláš, 49. Viitanen, 50. Pobořil - 14. Majer, 16. T. Hanák, 21. R. Hanák, 24. Meliš, 42. Kreysa, 48. Kreysa, 55. Havlas, 60. Havlas. Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 2:1 + Jonáš Kreysa 4 + TDKU. Využití: 0:1. Diváci: 252. Zásahy brankářů: Jan Binder 17 - Tomáš Jurco 16. MATCH CENTER