Třiadvacítka opět úspěšná! Lotyše přejela ve třetí třetině

Druhá bitva na Slovak Challenge přináší i druhé vítězství. Česká reprezentace U23 navázala na páteční výhru nad Švýcary, když si tentokrát poradila také s Lotyšskem. Úvodní část sice dopadla v neprospěch našich hráčů, postupně se však jejich výkon zlepšoval a završila ho demolice v závěrečném dějství.

Česko U23 - Lotyšsko M 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Vstup do zápasu byl ze strany Česka poměrně opatrný. Tým se snažil hlavně držet míček a neudělat chybu, což znamenalo vyrovnanou podívanou. Jedinou nepřesnost z osmé minuty však Lotyši okamžitě potrestali a získali náskok 1:0. Češi se po inkasovaném gólu trochu herně probudili, ale žádnou z několika slibných možností nedotáhli k vyrovnání. Stav tedy zůstával o chlup lepší pro Lotyšsko i během první pauzy.

Hned zkraje druhého dějství přitom vypadalo skóre ještě nepříznivěji. Pobaltská reprezentace rychlou trefou odskočila na 2:0 a Češi potřebovali zabrat, aby soupeře dostali pod tlak. Snížení se tak zrodilo ve 24. minutě díky Jakubu Faksovi, přičemž nejtěsnější manko se následně už neměnilo. Proto se šlo do přestávky za stejného rozdílu jako o třetinu dříve.

V závěrečné pasáži duelu už měli Češi viditelně navrch. Klíčovým se stalo poměrně brzké vyrovnání na 2:2, přičemž v dalších čtyřech minutách se zrodil obrat našich florbalistů až na 4:2. Dvakrát mířil přesně Faksa, který posléze k hattricku přidal ještě branku do prázdné sítě. Výběr do třiadvaceti let tak zvládl střetnutí 5:2 a navázal na předchozí zdar nad Švýcary.

„Náš výkon gradoval až do třetí třetiny. První část byla lepší než v úvodním utkání, ale i tak nám ukázala, že máme pořád na čem pracovat. Ve druhé třetině jsme zlepšili naší hru, což podtrhla poslední část, která byla z naší strany „show time” a dokázali jsme zápas proti těžkému soupeři dotáhnout do vítězného konce,” hodnotil utkání čtyřgólový kanonýr Faksa.

Na závěr reprezentačního víkendu se Česko U23 utká v neděli se stejnou věkovou kategorií Finska. Začíná se od 9 hodin.

Branky: 8. Malkavs, 21. Akmeņlauks – 24. Faksa, 43. Majer, 44. Faksa, 47. Faksa, 55. Faksa. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Trepšs 24 – Kříž 15. | MATCH CENTER

Sestava Česka: Kříž (Hodík) – Kawulok, Malič, Čermák, Horký, Piskáček, Eliáš – Zubek, Fukala, Buršík – Smutný, Wiener, Faksa – Majer, Vavroušek, Bachmaier – Sidunov, Zoufalý, Kún.