Hradec překvapil favorita! Úvodní bitvu sezony rozhodly nájezdy

Radost florbalistů Hradce Králové | foto: FbC Respect Hradec Králové

Ročník 2024/25 oficiálně začal. První zápas obstaral souboj ve vrcholové části Poháru Českého florbalu. Základní hrací doba rozuzlení souboje mezi Chodovem a Hradcem Králové nenabídla, proto musely rozhodnout nájezdy.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbC Respect Hradec Králové 3:4pn (2:1, 1:1, 0:1 – 0:0)

Zajímavější úvod sezony 2024/25 si diváci asi přát nemohli, neboť se hned v prvním zápase nového ročníku dočkali obrovského překvapení. V prvním duelu vrcholové části Poháru Českého florbalu si Hradec Králové poradil s Chodovem a zapisuje tak první výhru do tabulky skupiny CV.

K velkému triumfu se přitom musel tvrdě probojovat, jeho soupeř z Livesport Superligy totiž již v osmé minutě vedl o dvě branky. Vzrůstající chodovský tlak ale hostující utnuli v zárodku a až do třetí třetiny se drželi na kontaktním rozdílu 2:3. Ve 45. minutě se navíc po nevyužité pražské přesilovce prosadil hradecký David Krása, který dokonale prchnul z trestné lavice, a bylo srovnáno na 3:3.

Rozuzlení tohoto zajímavého zápasu nepřineslo ani prodloužení a následovaly tak samostatné nájezdy. V těch se do pomyslného vedení 1:0 dostali Hradečtí a i přes srovnání Chodova nakonec zvítězili trefou Milana Koubka ve třetí sérii. Ze svého prvního pohárového zápasu tak Hradec bere velmi cennou výhru a skalp superligového týmu.

Branky: 7. Kovářík, 8. Votava, 25. Eremiáš - 11. Gregor, 28. Velc, 45. Krása, N Koubek. Rozhodčí: Jan Brak - Tadeáš Provazník. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 110. Zásahy brankářů: Karel Hodík 23 - David Šimeček 16, Ondřej Bárta 12. | MATCH CENTER