Finská posila pomohla Ostravě čtyřmi góly, nováček narazil

Radost Ostravy z výhry nad Libercem | foto: FBC Ostrava

Druhý triumf ve vrcholové části Poháru Českého florbalu si připsala pražská Sparta, která vyzrála na Butchis. Úspěšný vstup do sezony prožila Ostrava, která uspěla na půdě Troopers i díky čtyřem gólům Elmeriho Haveriho. Brněnští Bulldogs neuspěli na půdě Znojma.

BUTCHIS – ACEMA Sparta Praha 1:6 (0:4, 1:0, 0:2)

Stejně jako v úvodním utkání proti Chodovu otevřel sparťanské skóre Jiří Curney, který využil přesilovou hru a odstartoval tak velmi povedenou třetinu. V ní totiž svěřenci Marka Vojty udeřil ještě třikrát. Na 2:0 zvyšoval zakončením zblízka Lukáš Pešat, znovu se prosadil i mladík Jan Krejča a v poslední minutě udeřil po standardce z rohu Radek Drba.

V prostředním dějství se hráči z Vysočan prosadit nedokázali. Skóroval však exsuperligový tým. Trestné střílení proměnil Jan Novotný, který tak pokazil Hejnovi čisté konto. V posledních minutách zápasu pak podtrhli druhý triumf Sparty Mikuláš Krbec s Martinem Pražanem.

Branky: 34. J. Novotný (T) – 3. Curney, 6. Pešat, 15. Krejča, 20. Drba, 56. Krbec, 60. Pražan. Rozhodčí: Brejcha – Herman. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Návštěva: 48. Zásahy brankářů: Vladař 28 – Hejna 21.

TROOPERS – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:9 (3:2, 2:5, 0:2)

Velmi zajímavé střetnutí viděli diváci a divačky v Tuřanech. Domácí Troopers vedli už po sedmi minutách a gólech Petra Voltnera, Ondřeje Trávníčka a Vojtěcha Potáčka 3:0. Poté ale rozjel své představení Fin Haveri, který ještě do konce první části dvakrát překonal jistě chytajícího mladíka Ursachera a na startu druhé periody vývoj utkání srovnal a dovršil čistý hattrick.

Druhé dějství pak vývoj klání zcela zlomilo. Nejprve pomohl superligovému celku nešťastný vlastní gól domácích a na 5:3 zvyšoval čtvrtým zásahem Haveri. Troopers se pak sice dvakrát dostali do kontaktu, ale pokaždé jim hosté ze třetího největšího města v Česku dokázali odskočit. V poslední části pak dal definitivní razítko na ostravské vítězství dvěma góly Daniel Chatrný.

Branky: 3. Voltner, 5. Trávníček, 7. Potáček, 28. Lažek, 39. Potáček – 9. Haveri, 14. Haveri, 21. Haveri, 25. Jirásek, 27. Haveri, 33. Markkula, 40. Mikoláš, 52. Chatrný, 58. Chatrný. Rozhodčí: Müller – Nehera. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Návštěva: 87. Zásahy brankářů: Ursacher 20 – Strakoš 6.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Znojemští florbalisté zvládli úvodní pohárové klání lépe než jejich soupeř, který na jaře oslavil návrat do Livesport Superligy. Už ve druhé minutě se prosadil František Blažek, který se nakonec blýskl hattrickem, k němuž přidal ještě asistenci. Brňané si nechali postupem času zápas zcela utéci a snižovat začali až za stavu 1:6 a dvěma trefami pouze korigoval porážku na půdě moravského konkurenta.

Branky: 2. Blažek, 9. Vavřina, 24. Vavřina, 35. Sedláček, 43. Blažek, 48. Blažek – 4. Kalousek, 50. Kladivo, 59. Zukal. Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváků: 104. Zásahy brankářů: Pechura 31 – Haltmar 14, Koudelka 14.