Poloviční česká úspěšnost na Champions Cupu: Chodov postupuje do semifinále! Tatran vypadl s Wilerem

Florbalistky Chodova se radují z vítězství nad Jets | foto: Florbal Chodov

O posledním zářijovém pátku do boje vyrazily dva české celky, které v rámci Champions Cupu bojovaly o postup do semifinále. Tatran doma hostil Wiler a Chodov bojoval proti švýcarským mistryním.

ESA logistika Tatran Střešovice - SV Wiler-Ersigen 3:4 (0:1, 2:1, 1:2) | Celkové skóre: 8:9

Začátek odvetného utkání mezi obhájcem titulu Champions Cupu 2024 a švýcarským Wilerem byl velmi aktivní a šance se střídaly na obou stranách. Jako první se však prosadili Švýcaři, které poslal do vedení 1:0 Marco Andreas Louis, jenž využil skvělé přihrávky z rohu útočného pásma. Vedení vydrželo hostujícímu celku až do 24. minuty, pak ale začal úřadovat domácí Tatran. Ten dvěma bleskovými brankami otočil vývoj utkání na svou stranu a postarali se o to Tomáš Hanák a Ondřej Sádlo, jejichž trefy od sebe dělilo pouhých dvacet čtyři vteřin hry. Vedení si Střešovice mohly přenést také do třetí třetiny, nakonec se tak ale nestalo, neboť si nepohlídaly standartní situaci u mantinelu a pouhé dvě sekundy před sirénou tak srovnal na 2:2 Tambini.

Pořádnou podívanou si diváci užili také ve třetí části, v níž se nejprve do náskoku 3:2 dostali florbalisté Wileru, kterým gól zařídil krajan Radek Sikora. Tatran ale tuto nepříjemnou situaci odmítl srovnávací ranou Petra Majera, který v čase 55:45 rozradostnil celou pražskou halu. Za stavu 3:3 duel pomalu spěl do prodloužení, které by mu jistě slušelo, pak ale Havlas promrhal jasnou příležitost rozhodnout a udělal to za něj Švýcar Jan David Burki. Ten necelých čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou využil samostatného úniku na Tomáše Jurca a rozhodl o postupu Wileru do semifinále. Střešovice tak letos titul z Poháru mistrů obhájit nedokáží.

Branky: 24. T. Hanák, 24. Sádlo, 56. Majer - 6. Louis, 40. Tambini, 53. Siegenthaler, 60. Bürki. Rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: Tomáš Jurco 11 - Yanick Flury 21. MATCH CENTER

Kloten-Dietlikon Jets - FAT PIPE FLORBAL CHODOV (Ž) 1:2 (0:0, 0:1, 0:0) | Celkové skóre: 6:10

První třetina duelu mezi Jets a Chodovem patřil oběma brankářkám. Švýcarský kádr moc dobře věděl, že musí zvítězit minimálně o čtyři branky a tlačil proto od prvních minut. Proti ale stála chodovská dominanta Jana Christianová, která pochytala všechny střely a zabránila tak Klotenu dostat se do touženého vedení. V prostřední dvacetiminutovce se chodovské florbalistky své brankářce odvděčily brankou na 1:0, kterou zařídily dvě Barbory. Lovíšková poslal míček na Vávrovou a ta se nemýlila, vedení ale českému kádru vydrželo pouze šest minut než srovnala Suterová.

Vyrovnaná hra pokračovala také ve třetí periodě, to však Chodovu vůbec nevadilo. Byly to totiž Švýcarky, kdo musel zabrat a vstřelit další tři góly. Tomu ale bránila skvělá chodovská obrana a ještě lepší brankářka Jana Christianová, která toto utkání svými zákroky zcela ovládla. Pražský kádr díky jejím výkonům a trefě do prázdné klece dokráčel pro výhru 2:1 a postoupil tak do semifinále Poháru mistryň. Naopak nejlepší švýcarský celek minulé sezony končí už ve čtvrtfinále.