Ostravské FBC vynulovalo Bulldogs! Vítkovice rozdrtily Židenice

Ostravské FBC po gólu proti Bulldogs | foto: FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA

V neděli se v ženské extralize odehrály tři zápasy. Olomouc doma vyzvala Liberec, ostravské FBC čekal souboj s Bulldogs a Vítkovice se ve svém druhém herním dni víkendu postavily proti Židenicím.

BOHEMSCA FBS Olomouc - Crazy girls FBC Liberec 6:5 (2:2, 3,2, 1:1)

Velmi těsný souboj se odehrál v prvním nedělním utkání, které obstaraly florbalistky Olomouce a Liberce. V první periodě se týmy předháněly ve skórování a Olomouci se pokaždé podařilo srovnat náskok svého soupeře. V 18. minutě mohla domácí poslat do náskoku Eliška Planková, která však při svém nájezdu trefila pouze tyčku a vedoucí branky se tak znovu zhostily Crazy Girls. Hanačky se poprvé ujaly vedení až na sklonku druhé třetiny a definitivně rozhodly v 53. minutě. Na jejich gól z hole Lucie Cholinské už Liberec nenašel odpověď a domů tak míří s těsnou porážkou 5:6.

Branky: 6. Vaculová, 10. Zerzánová, 25. Gálová, 31. Cholinská, 38. Zerzánová, 53. Cholinská - 4. Valešová, 10. Žbánková, 23. Jirsová, 30. Cidlinská, 49. Cidlinská. Rozhodčí: Lukáš Drahný - Tomáš Jelínek. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 72. Zásahy brankářek: Hana Kuchařová 7 - Aneta Fryčová 1, Alžběta Hánová 14. MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Bulldogs Brno 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Duel mezi Bulldogs Brno a ostravským FBC měly v režii od samého začátku domácí florbalistky. V první periodě se sice diváci dočkali pouze jednoho gólu z hole Paulíny Hudákové, pak ale trefy v brance Bulldoček začaly rapidně přibývat. Hostujícímu celku nepomohl ani oddechový čas v 56. minutě, proti svému ostravskému soupeři totiž ne a ne se prosadit. Na závěrečných 5:0 nakonec zvyšovala Aneta Feiková a čisté konto si připsala ostravská brankářka Eliška Drbalová.

Branky: 8. P. Hudáková, 28. Grądzka, 37. Gajdečková, 45. P. Hudáková, 58. Feiková. Rozhodčí: Michal Prouza - Kamil Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 71. Zásahy brankářek: Eliška Drbalová 16 - Monika Šolleová 16. MATCH CENTER | SPORTY TV

1. SC TEMPISH Vítkovice - K1 Florbal Židenice 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)

Také Vítkovice dlouho držely nad svým soupeřem nulu. Jejich vítězství 9:1 na vlastním hřišti bylo symetricky rozloženo do každé třetiny a po dvou gólech si připsaly Jessica Kabelková a Blanka Gajdošová. Čisté konto vítkovické brankářce Viktorii Karasové sebrala v čase 47:09 Kateřina Zavadilová, která vsítila jedinou branku Židenic. Rytířky tak perfektně zvládly náročný víkend, ve kterém odehrály dva zápasy ve dvou dnech.

Branky: 9. Gajdošová, 13. Drzymala, 18. Rybičková, 22. Beránková, 28. Sikorová, 36. Kabelková, 39. Kabelková, 44. Seevaldová, 46. Gajdošová - 48. Zavadilová. Rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 62. Zásahy brankářek: Viktorie Karasová 12 - Anna Kratochvílová 18. MATCH CENTER