Česká třiadvacítka rozdrtila Švýcary! Wiener zapsal hattrick

Český tým do 23 let si se svým prvním zápasem na Slovak Challenge poradil s velkou grácií. Švýcarům nadělil hned devítibrankový příděl, o který se postarala především první "liberecká" útočná formace. Hattrickem se blýskl Vojtěch Wiener, pět bodů zapsal Filip Smutný.

Česko U23 – Švýcarsko U23 9:1 (2:0, 5:0, 2:1)

Češi měli parádní vstup do utkání. Už po jednapadesáti vteřinách se v závaru před brankou Švýcarska prosadil Vojtěch Wiener. I když pak měl soupeř v některých momentech navrch, tak mu česká defenziva nepovolila skórovat. Naopak, v šestnácté minutě vybojovala první formace míček, Smutný jej přiklepl na pravé křídlo k Jakubovi Faksovi, který povedenou dělovkou na zadní tyč zvýšil na 2:0.

Druhá perioda přinesla dva rychlé české góly. Po rychlých protiakcích se prosadili Adam Šmíd a po něm i Vojtěch Kún. Švýcaři ale navzdory nepříznivému vývoji stále hrozili, a to i v přesilovce, a Hodík musel být v pozoru. Češi dostali ve 37. minutě k dispozici přesilovku. Tu využil po parádní kombinaci Adam Zubek a v posledních minutách navíc přidali další góly Filip Smutný s Vojtěchem Wienerem.

Poslední část začali lépe hráči ze země helvétského kříže. Už po necelých dvou minutách zkazil Hodíkovi útok na čisté konto Ellia Seiler. Češi pak přestáli tlak soupeře a do sedmigólového náskoku je vrátil Jakub Faksa. V poslední vteřině navíc uzavřel utaženou střelou na zadní tyč hattrick Vojtěch Wiener.

"I když jsme po první třetině vedli 2:0, tak si myslím, že jsme do zápasu nevstoupili úplně dobře a Švýcarům jsme nabídli hodně tutovek. Druhá část byla lepší, kontrolovali jsme hru a odskočili do vysokého vedení. Do poslední části jsme šli s tím, že chceme náš výkon vygradovat, což se nám úplně nepovedlo, ale i tak jsme hru výsledkově kontrolovali a duel dovedli do vítězného konce. Těšíme se na sobotní klání s Lotyši," zhodnotil duel autor hattricku Wiener.

Branky: 1. Wiener, 16. Faksa, 23. Šmíd, 25. Kún, 39. Zubek, 39. Smutný, 40. Wiener, 47. Faksa, 60. Wiener – 42. Seiler. Rozhodčí: Beňo – Sklenica (oba SVK). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Návštěva: 55. Zákroky brankářů: Hodík 23 – Juon 6, Kunz 10. | MATCH CENTER | LIVESTREAM

Sestava Česko: Hodík (Kříž) – Čermák, Horký, Kawulok, Malič, Kaleta, Sidunov – Smutný, Wiener, Faksa – Zubek, Fukala, Buršík – Kún, Zoufalý, Šmíd – Piskáček, Bachmaier, Eliáš.