Kanonýři přeprali Ústí. Liberec si spravil chuť, Sparta zvládla derby

Jan Krejča zaznamenal premiérovou branku v utkání Poháru Českého florbalu proti Chodovu | foto: Vojtěch Grohol/ACEMA Sparta Praha

Vrcholová část Poháru Českého florbalu nabízí v úvodu týdne zajímavý program. Hned na úvod dokázala pražská Sparta zdolat Chodov, který tak nezvládl ani druhé střetnutí. Liberec zvládl klání s prvoligovým Chomutovem. Nováček Livesport Superligy z Kladna dokázali udolat Ústí nad Labem.

ACEMA Sparta Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 8:4 (4:3, 2:1, 2:0)

Úvod zápasu nabídl sparťanskou jízdu, skóre otevřel už po 68 vteřinách Jiří Curney a velmi brzy domácí vedli 4:1, a to i díky premiérovým trefám Daniela Dolejše s Janem Krejčou. Hráči z Jižního Města ale ještě dokázali zabojovat a dostat se na rozdíl jediného gólu.

Ve druhém dějství ale Sparta znovu odskočila díky parádní bombě Lukáše Pešata a šikovnému backhandovému zakončení Mikuláše Krbce. Chodov pak snížil po tečované střele Filipa Kováříka, ale to bylo z jeho strany vše. V posledním dějství ještě ztvrdili triumf svěřenců Marka Vojty další premiérový střelec Lukáš Mitera a trefou do prázdné Lukáš Ujhelyi.

Branky: 2. Curney, 4. Zouzal, 11. Dolejš, 14. Krejča, 25. Pešat, 27. Krbec, 49. Mitera, 60. Ujhelyi – 8. Papež, 15. Petráň, 17. Štefek, 39. Kovářík. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Návštěva: 150. Zásahy brankářů: Beneš 22 – Hodík 13.

FBC Liberec – DDQ Florbal Chomutov 19:4 (4:1, 4:3, 11:0)

Liberečtí florbalisté si po vysoké porážce s Mladou Boleslaví, proti níž nastoupili bez několika zkušených hráčů, napravili reputaci a jednoznačně přejeli Chomutov. Rozhodla především druhá polovina střetnutí a hlavně poslední část, v níž Severočeši udeřili hned jedenáctkrát. Chomutov se držel na dostřel do 27. minuty, kdy snižoval na 3:5 Tadeáš Melíšek.

Poté rozjeli hráči zpod Ještědu, kteří si ve sportovní hale v Tanvaldu otevřeli doslova střelnici. Sedmi body (1+6) se blýskl Marek Korych, hned pětkrát se prosadil nadějný junior Adam Stýblo, hattrick zaznamenal Vojtěch Janeček.

Branky: 3. Wiener, 12. Janeček, 12. Stýblo, 19. Korych, 26. Faksa, 29. Kučera, 30. Janeček, 36. Stýblo, 41. Valeš, 42. Stýblo, 45. Čermák, 48. Horn, 49. Macháč, 49. Faksa, 49. Horn, 52. Stýblo, 57. Wiener, 58. Janeček, 60. Stýblo – 9. Halej, 22. Martin, 27. Melíšek, 37. Dušek. Rozhodčí: Bališ – Varga. Vyloučení: 1:0, navíc Bernas (CHM) 4. Bez využití. Návštěva: 108. Zásahy brankářů: Chlad 13 – Frühbauer 13, Chabr 13.

Florbal Ústí – Kanonýři Kladno 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Kladenští Kanonýři vykročili do utkání lépe. Skóre otevřel v sedmé minutě povedeným zakončením Matyáš Bachmaier, na kterého posléze navázal i Jakub Dufek, který do Kladna zamířil z Chodova. Ústečtí dokázali ve druhé části srovnat skóre. Nejprve pokořil Haleše Marek Kadlec, ve 35. minutě pak po individuální akci také Vojtěch Esterka.

Kladenským výborně vyšly závěry posledních dvou period. V té prostřední se minutu a dvě vteřiny před jejím koncem prosadil při výhodě a hře v šesti Vojtěch Novák, na jehož trefu ještě zareagoval na startu posledního dějství Pavel Vlček. Minutu a sedm vteřin před koncem utkání pak definitivně rozhodl Jakub Bohuslávek, který následně ještě neproměnil trestné střílení.

Branky: 22. Kadlec, 35. Esterka, 44. Vlček – 7. Bachmaier, 14. Dufek, 39. Novák, 59. Bohuslávek. Rozhodčí: Brak – Provazník. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Návštěva: 152. Zásahy brankářů: M. Dobosz 16 – Haleš 19.