ODM | Olympiáda dětí a mládeže je u konce. Mezi dívkami se raduje kraj Středočeský, mezi chlapci Praha

Výběr Prahy si dokráčel pro zlaté medaile! | foto: Tomáš Horáček

Olympiáda dětí a mládeže dospěla do svého konce. Závěrečné boje rozhodly o tom, kdo se může radovat ze zisku medailí. Na pomyslný vrcholový stupínek mezi dívkami dokázal dokráčet Středočeský kraj, mezi chlapci se poté ze zlata raduje hlavní město Praha, která dokázala otočit bitvu s Pardubickým krajem.

Jihočešky rozhodly v nájezdech, bronz bere i Olomoucký kraj

Velkou radost před vlastním publikem prožily florbalistky Jihočeského kraje. V bitvě o bronz čelily Moravskoslezskému kraji. Skóre otevřela už ve třetí minutě přesnou ranou do vinglu vltavotýnská Tereza Švermová. V polovině klání pak srovnala přesnou střelou z levé strany vítkovická Barbora Janošová. Duel nakonec došel do nájezdů, v nichž skórovaly jen domácí hráčky Barbora Slabá a Michaela Ištvániková.

Hráči z Olomouckého kraje vybojovali bronz díky smrtící pasáži ve druhé třetině. Nejprve se v přesilovce prosadil z dorážky Michal Majar, o minutu a půl později zvýšil Jakub Skopal na 2:0. Liberečtí se tlačili za srovnáním, ale na brankáře Viléma Němce recept nenašli. Naopak v závěru při hře bez brankáře uspěl ranou přes téměř celé hřiště Majar, který podtrhl export medailí na Hanou.

Dívčí finále v režii Středočeského kraje

Vrchol kategorie dívek obstaralo derby mezi Středočeským krajem a Prahou. Aktivnější byly od úvodních minut hráčky Středočeského kraje, avšak na branku diváci v Budvar aréně čekali až do druhé části, ve které se prosadily Středočešky Dominika Tůmová a Michaela Bartošová. Pražanky sice nic nezabalily, ale nakonec se jim nepodařilo v zápase ani jednou prosadit. Naopak na straně Středočešek ještě přidala pojistku Zuzana Štípková a mohlo se tak slavit. Na dívčí trůn vystoupal Středočeský kraj.

Praha otočila finále a vrátila Pardubickému kraji porážku ze skupiny

Finálová bitva chlapců nabídla reprízu úvodního utkání turnaje mezi Prahou a Pardubickým krajem. Do bojů o zlato vstoupili lépe Východočeši, kteří se ujali dvoubrankového náskoku díky trefám Matěje Šmétky. Pražané však předvedli ve druhé části mohutný obrat. Během necelých čtyřech minut se dokázali prosadit hned čtyřikrát a překlopili duel na svojí stranu. Pardubičtí sice v závěrečné části ještě snížili, když hattrick zkompletoval již zmíněný Šmétka, ale více už nestihli. Praha tak vrátila porážku ze skupiny a zlaté medaile tak putují do hlavního města.