Česko uzavřelo EFT nepovedeným zápasem proti Švýcarsku

Čechy čekal poslední zápas v rámci turnaje Euro Floorball Tour 2024, v němž pohořeli proti domácímu Švýcarsku.

Na první branku utkání se čekalo do poloviny úvodní periody. V čase 09:56 totiž skóre otevřel Švýcar Deny Kanzig, který se uvolnil na střed velkého brankoviště a zakončoval z první. Vedení ale jeho týmu vydrželo pouhých 25 vteřin, neboť něco podobného předvedl na druhé straně Patrik Suchánek, který zakončoval naprosto osamocen, a bylo srovnáno.

Ve druhé periodě ale Švýcaři využili hnacího motoru svého domácího publika a naprosto hře dominovali. Dvěma brankami v rozmezí jedné minuty se nejdřív dostali do náskoku 3:1. Jako první se z gólu radoval Jan Nicolas Zaugg, který zvládl skórovat i při pádu na kolenou. O minutu později zase Lukáše Bauera překonala dalekonosná rána Hermleho. Aby toho navíc nebylo málo, přidali za záda českého gólmana ještě dvě další trefy a do třetí třetiny si tak odnášeli vedení 5:1.

To navíc země helvétského kříže navýšila hned ve druhé minutě třetí třetiny přesilovkovou trefou Mendelina a utnula tak jakékoliv české pokusy o snížení. V rozmezí 54. a 57. minuty utkání se sice začalo blýskat na lepší časy, když se prosadili Němeček a Havlas, pak ale Švýcaři zatloukli poslední dva hřebíky do české rakve a byl konec.

Švýcarsko - Česko 8:3 (1:1, 4:0, 3:2)

Branky: 10. Känzig, 27. Zaugg, 28. Hermle, 32. Zaugg, 39. Louis, 42. Mendelin, 59. Louis, 59. Schmuki – 11. Suchánek, 54. Němeček, 57. Havlas. Rozhodčí: Leholk – Schmidt (oba DEN). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Návštěva: 1781. Zásahy brankářů: Schälin 19 – Bauer 19. | MATCH CENTER