Boleslav a Sparta nezaváhaly, nováček superligy si vyšlápl na Vary

Kladenský Matěj Čika (vlevo) s náchodským Lukášem Roázlem (vpravo) během klání vrcholové části Poháru ČF | foto: Florbal Primátor Náchod

Pohár Českého florbalu pokračoval dalšími třemi zápasy vrcholové části. Cenné vítězství si v nich zajistili Kanonýři, kteří porazili svého nového soupeře z Livesport Supeligy.

V pondělí se ve vrcholové části pohárové soutěže strhla velká bitva mezi BUTCHISem a Chodovem. Oba kádry se o vítězství rvaly až do samého konce a duel tak byl velmi vyrovnaný. Chodovu se sice podařilo ve druhé části odskočit do vedení 5:3, to ale florbalisté BUTCHISu smazali dvěma trefami ve třetí periodě a šlo se tak do prodloužení. V tom si rozhodující branku připsal chodovský Elliot Festa.

O první výsledek středečního programu vrcholové části poháru se postarala Mladá Boleslav, která si poradila s Chomutovem výhrou 6:3. Ten se ale superligovým velikánem vůbec nedal zastrašit, neboť ve 23. minutě vedl dokonce 3:1. Čtveřice boleslavských tref v rozmezí devíti minut jej ale srazila na kolena a do tabulky si tak body nepřipíše.

Sparta se naopak se svým soupeřem z Hradce Králové vůbec nemazala a v zápasu vrcholové části poháru mu nadělila devítku branek. Rozhodující přitom byla druhá třetina, v níž se Pražané prosadili hned čtyřikrát. Za královehradecké florbalisty se prosadil pouze Adam Hušek a zmírnil tak drtivou porážku alespoň na čestných 1:9.

Pořádná přestřelka se strhla v zápasu mezi Kladnem a Karlovými Vary. Do té doby vyrovnaný duel prolomil v čase 48:29 Matěj Netrefa, čímž odstartoval nadvládu kladenského celku. Po něm se totiž v rychlém sledu třikrát prosadili jeho spoluhráči a Vary tak spadly do propastného rozdílu 3:7, který už nedokázaly dohnat. Nováček superligy si tak před startem sezony zvýšil sebevědomí cenným vítězstvím nad svým novodobým tabulkovým soupeřem.

Výsledky vrcholové části Poháru Českého florbalu

Pondělí 26. srpna

BUTCHIS - Florbal Chodov 5:6p (1:2, 2:3, 2:0, 0:1)

Branky: 15. Černý, 22. Hronek, 27. Wald, 44. Černý, 52. Pavlíček - 10. Votava, 20. Papež, 30. Vávra, 33. Špaček, 40. Petráň, 61. Festa. Rozhodčí: Jan Knap - Michal Kolář. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 86. Zásahy brankářů: Adam Bednář 22 - Tadeáš Dittrich 31.

TJ Znojmo - FbŠ Bohemians 5:11 (0:2, 3:5, 2:4)

Branky: 21. F. Blažek, 26. Š. Blažek, 30. F. Blažek, 42. Ochman, 49. F. Blažek - 7. Kvasnica, 17. Ruml, 22. Buršík, 23. J. Petrák, 29. Gajdoš, 35. Rada, 38. Buršík, 47. Kyselka, 48. J. Petrák, 52. Buršík, 58. Brynda. Rozhodčí: Jan Beránek - Jaroslav Přibyl. Vyloučení: 3 + Jan Gerža TDKU + 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 114. Zásahy brankářů: Lukáš Bauer 31 - Daniel Műck 25.

Středa 28. srpna

DDQ Florbal Chomutov - Předvýběr.CZ Florbal MB 3:6 (1:1, 2:4, 0:1)

Branky: 15. Fator, 22. Carvan, 23. Klement - 8. Zoufalý, 28. Sládek, 34. Zoufalý, 37. Fořt, 37. Vařecha, 58. Feigl. Rozhodčí: Tomáš Kostinek - Filip Leibl. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. Diváci: 275. Zásahy brankářů: Martin Frühbauer 22 - Matěj Veselý 16.

FbC Respect Hradec Králové - ACEMA Sparta Praha 1:9 (0:3, 1:4, 0:2)

Branky: 38. Hušek - 10. Krejča, 11. Curney, 16. Peška, 27. Pražan, 29. Drba, 32. Krbec, 36. Curney, 50. Krejča, 60. Peška. Rozhodčí: Jan Knap - Michal Kolář. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 232. Zásahy brankářů: David Šimeček 16, Dušan Völgyi 16 - Martin Beneš 16.

Kanonýři Kladno - FB Hurrican Karlovy Vary 7:3 (1:2, 2:1, 4:0)

Branky: 7. Tomášek, 24. Bachmaier, 30. Bohuslávek, 49. Netrefa, 51. Bohuslávek, 55. Bohuslávek, 57. Dufek - 6. Navrátil, 15. Hrbáček, 30. Klápa. Rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváci: 154. Zásahy brankářů: Jakub Janoušek 10, Martin Haleš 9 - Adam Draslar 14.