Bitvu favoritů ovládl Butchis, Torpedo sestřelilo Chomutov. Souboj nováčků zvládli Vikings

Jan Punčochář (č. 52) rozhodl úvodní duel 1. ligy mužů mezi Chomutovem a Torpedem Havířov | foto: DDQ Florbal Chomutov

Ligová sezona odstartovala trojicí zápasů. Nováček z Havířova oslavil návrat na elitní mapu triumfem v Chomutově. Loňský semifinalista z Ústí podlehl v parádní bitvě Butchisu, Kopřivnice hostila Náchod.

Torpedo vběhlo zpět do první ligy bez bázně a hany. Bývalý český vicemistr ale dlouho nemohl najít recept na perfektně chytajícího Martina Frühbauera. Ve druhé části navíc jeho rozlet uťal trpělivě hrající Chomutov. Ve 28. minutě totiž překonal havířovského gólmana Rudolf Klement, o pár chvil později propašoval v přesilovce míček pod Vilímovou výstrojí Jaroslav Michálek a produktivní pětiminutovku domácích uzavřel Jakub Štěrba.

S hostujícím celkem to ale nezatřáslo. Jen o minutu později se trefil Jakub Vilím, po něm využil přesilovku Kamil Peřka a vyrovnání podle kopírovacího papíru pak zařídil Šimon Jandák. Domácím vrátil na startu třetí části náskok Hubert Hais a záhy navíc dostali Chomutovští k dispozici přesilovku. V ní ale přišlo srovnání z hole polského reprezentanta a účastníka posledního mužského šampionátu Mateusze Sadolewského. Rozhodující zásah pak přišel v padesáté minutě z hole Jana Punčocháře, na což již domácí nedokázali zareagovat.

Perfektní bitvu viděli také diváci v Ústí nad Labem. Semifinalista z posledního ročníku se potkal s exsuperligovým Butchisem. Pražský celek se dostal brzy do náskoku po trefě bývalého klokana Davida Veleby. V sedmé minutě navíc proměnil trestné střílení Jakub Černý a hned na startu druhé části zvýšil už na 3:0 Jakub Čech. Severočeši ale brzy odpověděli díky Vítovi Pavelkovi, který v závěru prostředního dějství navíc proměnil přesilovku a po trefě Jana Fuchsiga dokonce stav srovnali. V poslední části utekl kmen díky Velebovi s Filipem Černým na rozdíl dvou tref. V samotném závěru sice zadělal na drama Jan Dobosz, ale na vyrovnání již Severočeši nedosáhli.

Poslední duel hostila Kopřivnice. Souboji dvou nováčků byl dlouho vyrovnaný. Vikingy poslal do vedení ve vlastním oslabení Lukáš Michna, další zásah přišel až krátce po startu druhé poloviny utkání a na konci pohledné kombinace stál kopřivnický Tomáš Janek. Náchod poté díky dorážce Tomáše Macháčka a gólu Daniela Kříže srovnal, ale domácí měli připravený mohutný finiš. Ve 49. minutě zapsal nakonec vítězný gól Michna, šance Primátorů definitivně sfoukl dvěma trefami Jakub Kostelník a definitivní tečku napsal v poslední minutě střelou do prázdné Tomáš Kusz.

Výsledky 1. kola 1. ligy mužů
DDQ Florbal Chomutov - Torpedo Havířov 4:5 (0:0, 3:3, 1:2)

Branky: 27. Klement, 30. Michálek, 33. Štěrba, 45. Hais – 34. J. Vilím, 37. Peřka, 38. Jandák, 47. Sadolewski, 50. Punčochář. Rozhodčí: John - Tichý. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Návštěva: 209. Zásahy brankářů: Frühbauer 39 - V. Vilím 23.

Florbal Ústí - BUTCHIS 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)

Branky: 26. Pavelka, 38. Pavelka, 39. Fuchsig, 58. J. Dobosz – 2. Veleba, 7. J. Černý, 23. Čech, 46. Veleba, 53. F. Černý. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Návštěva: 228. Zásahy brankářů: M. Dobosz 26 – Vladař 32.

FBC Vikings Kopřivnice - Florbal Primátor Náchod 6:2 (1:0, 1:1, 4:1)

Branky: 9. Michna, 32. Janek, 49. Michna, 52. Kostelník, 55. Kostelník, 60. Kusz – 38. Macháček, 45. Kříž. Rozhodčí: Sojka – Sojka. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Návštěva: 210. Zásahy brankářů: Pinďák 21 - Skalický 17.