Chodov srazil nešťastný moment, Lípa udolala Ostravu v prodloužení. Vinohrady málem obraly Spartu

Mladoboleslavská radost z gólu proti Chodovu v 1. kole superligy | foto: Předvýběr.CZ Florbal MB

Úvodní superligové kolo pokračovalo nedělními zápasy. Bolka uspěla v atraktivní bitvě s Chodovem, Česká Lípa v repríze posledního osmifinále zdolala Ostravu až v prodloužení. Vinohrady potrápily Spartu. Nehrálo se ve Vítkovicích, jejich klání s nováčkem z Brna bylo pro nepřízeň počasí odloženo.

FBC Česká Lípa – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:5p (0:2, 4:1, 1:2 – 1:0)

Ostravané si v České Lípě podmanili první třetinu, v níž byli výrazně efektivnější. Domácí sice svého soupeře přestříleli, ale skórovali jen hráči FBC. V páté minutě je poslal do vedení zkušený Marek Matejčík a o další zásah se postarala finská akvizice Joonas Viitanen. Náskok Ostravanů vydržel v nezměně podobě do 26. minuty, kdy snížil Ladislav Pekárek, na nějž dvěma zásahy navázal Radek Krajcigr a Lípa vedla. V polovině klání její náskok ještě narostl po trefě Vojtěcha Vavrušky, ale brzy o sobě dala vědět i Ostrava, která snížila po trefě Lukáše Pobořila v přesilovce.

Parádní bitva nakonec došla do prodloužení. Na gól Maxmilána Škody zareagovala gólem Daniela Chatrného a v poslední minutě zafungovala finská spolupráce po ose Markkula – Elmeri Haveri, která poslala klání do nastaveného času. V něm uspěli domácí, první triumf v sezoně přihrál Lípě Daniel Štěrba.

Branky: 26. Pekárek, 27. Krajcigr, 29. Krajcigr, 30. Vavruška, 49. Škoda, 65. Štěrba - 5. Matejčík, 15. Viitanen, 34. Pobořil, 55. Chatrný, 60. Haveri. Rozhodčí: Šedivý - Štengl. Vyloučení: 1:1, navíc Kracigr (CLI) 4. Využití: 0:1. Návštěva: 292. Zásahy brankářů: Jukl 8 - Binder 9. | MATCH CENTER

Předvýběr.CZ Florbal MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:4 (3:1, 0:2, 3:1)

Úvod zápasu vyšel lépe Chodovu a už v první minutě se povedenou střelou z levého křídla prosadil Marek Matoušek, leč Jihoměstští pak nevyužili několik příležitostí a po zásahu vysokou holí proti nim bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil Jan Zoufalý. V polovině periody navíc po křížné přihrávce Adam Delonga skóroval do prázdné Jakub Vařecha a v poslední minutě si ještě oba aktéři vyměnili role a Středočeši tak vedli 3:1.

V prostředním dějství nedokázala Boleslav zužitkovat svůj tlak a trpělivě hrající Chodov, který měl i štěstí, když Vařecha pálil do tyče, se v závěru dočkal vyrovnání. Nejprve zasunul za výborně chytajícího Bauera odražený míček Vojtěch Petráň a po něm se zakončením pod horní tyč prosadil i Lukáš Kafka. Do poloviny posledního dějství bylo skóre vyrovnané, pak ale chytrou tečí přinesl obrat Vojtěch Klápa. Boleslavští ale na nepříjemný moment dokázali zareagovat gólem Filipa Zakonova. Rozhodnutí nakonec přinesl nešťastný moment, ránu Jakuba Vařechy vyrazil skvěle chytající Hodík do nohy Horkého, od níž šel balonek do sítě. V závěru navíc ještě potvrdil triumf domácích Milan Tomašík gólem do prázdné.

Branky: 5. Zoufalý, 10. Vařecha, 20. Delong, 53. Zakonov, 57. Vařecha, 59. Tomašík - 1. Matoušek, 34. V. Petráň, 39. Kafka, 51. V. Klápa. Rozhodčí: Kostinek - Reichelt. Vyloučení: 0:0. Návštěva: 535. Zásahy brankářů: Bauer 21 - Hodík 21. | MATCH CENTER

ACEMA Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Vinohrady odehrály na Spartě solidní klání, v němž se hned v úvodu dostaly do vedení. Milan Bína nadvakrát překonal v dobré šanci Hejnu a i když brzy srovnal povedenou střelou Marek Zouzal, vrátil SKV do náskoku Tomáš Gärtner. Sparťané ale v prostředním dějství dokázali vývoj obrátit. Nejprve se prosadil z protiútoku Radek Drba a následně v přesilovce skóroval Lukáš Ujhelyi. V posledním dějství nevyužily oba celky trestné střílení, a tak rozhodly až poslední minuty, v nichž stvrdil sparťanský triumf druhým zásahem Uhelyi.

Branky: 10. Zouzal, 24. Drba, 31. Ujhelyi, 56. Ujhelyi - 7. Bína, 12. T. Gärtner. Rozhodčí: Baloun - Sommer. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Návštěva: 367. Zásahy brankářů: Hejna 11 - Futschik 17. | MATCH CENTER

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno (odloženo)